Cech Rzemieślniczy i Przemysłowo-Handlowy

EGZAMINY W ZAWODZIE FRYZJER

Egzaminy w zawodzie fryzjer będą odbywać się w siedzibie Cechu w Świeciu. O dokładnym terminie egzaminu będziemy informować w czerwcu 2021 roku.

Z uwagi na sytuację sanitarno – epidemiologiczną panującą w kraju zadania egzaminacyjne etapu praktycznego egzaminu w zawodzie fryzjer będą wykonywane wyłącznie na GŁÓWKACH TRENINGOWYCH.

Do egzaminu praktycznego należy przygotować się ze wszystkich zadań egzaminacyjnych. Jednak na egzaminie praktycznym wykonywane będą tylko trzy wybrane losowo zadania.

Na etap praktyczny egzaminu należy przygotować i wziąć ze sobą następujące główki treningowe:

1. Główka do wykonywania zadań: nakręcania trwałej ondulacji, wyciskanie fal na mokro i nakręcanie pierścieni.
  2. Główka do wykonywania zadania związanego z uczesaniem fryzury wieczorowej – główka musi mieć włosy nawinięte na wałki.
  3. Główka do wykonywania strzyżenia damsko/męskiego – główka musi mieć długość włosów minimum do szyi.